przecinarka do metalu

Precyzyjna przecinarka do metalu

Do cięcia metali można używać pił taśmowych. Są do tego dokładne i przydatne. Skomplikowane szczegółowe cięcia są rzeczywiście trudniejsze podczas cięcia metalu, ale jeśli jesteś ostrożny, możesz to zrobić. Za pomocą piły taśmowej można ciąć wiele różnych materiałów metalowych. Wierz lub nie, ale zazwyczaj tej samej piły można używać do cięcia zarówno metalu, jak i drewna. Wystarczy użyć odpowiedniego ostrza.

Piłowanie

Ponowne piłowanie to kolejna rzecz, którą możesz zrobić za pomocą piły taśmowej. Oznacza to piłowanie kawałka drewna wzdłuż jego szerokości. Używanie piły w ten sposób zamienia drewno na dwa pasujące do siebie kawałki. Ta funkcja jest przydatna, gdy próbujesz stworzyć takie rzeczy, jak pasujące drzwi szafek. Kiedy dostajesz kawałek drewna z młyna, ma on ścięte krawędzie. Ale czasem lepiej je przerobić.

Możesz nawet ciąć kilka desek jednocześnie. Ponowne przycięcie krawędzi zapewni, że będą one idealnie do siebie pasować. Możesz wykonać tę pracę za pomocą wyrzynarki, ale jest to o wiele łatwiejsze z piłą taśmową. Resetowanie powierzchni płyty to kolejna rzecz, którą możesz zrobić za pomocą piły taśmowej. Używanie piły taśmowej pozwala przejąć kontrolę nad ziarnem, dzięki czemu można go użyć do uzyskania efektów w nowym kawałku. Piła taśmowa może pomóc w wykonywaniu zakrzywionych cięć zawierających słoje w drewnie. Często tę technikę stosuje się przy wykonywaniu części mebli, takich jak przewijane nogi do stołu.

Laminaty

Inną techniką, której możesz użyć, jest cięcie cienkich laminatów, które tworzą wygiętą laminację. Laminaty wycina się jeden po drugim z grubego kawałka drewna, tak jak robi się to z grubszym fornirem. Oto prosty projekt, który możesz wypróbować z wygiętymi laminatami, aby stworzyć zakrzywioną deskę do krojenia. Możesz również użyć swojej piły taśmowej jako mini-frezarki, która może przetwarzać małe kłody. Możesz do tego użyć drewna z własnego podwórka. 

Faktem jest, że nie ma jednej idealnej piły taśmowej. Wszystkie mają swoje wady i zalety. Jednak nawet przy ich ograniczeniach stwierdziliśmy, że wszystkie sześć pił jest niezwykłych. Omówmy dobre i złe strony każdej piły. Ma żeliwną ramę i wyjątkową podstawę, która zawiera mnóstwo miejsca do przechowywania. Ponadto jest objęty niesamowitą pięcioletnią gwarancją. Minusem piły Jet jest to, że jest dość droga. Jest również zbyt ciężki, aby się poruszać. Jeśli chcesz ogrodzenie wzdłużne, musisz je kupić osobno. Kolejną rzeczą, której brakowało w tej maszynie, jest to, że napięcie nie jest równe we wszystkich rozmiarach ostrzy.