tarcze tnące diamentowe

Jak działają tarcze tnące diamentowe? 

Matryca trzymająca diament również zaczyna się ścierać. W końcu diament całkowicie się rozpada, a jego fragmenty są usuwane wraz z materiałem, który szlifuje. Gdy diament zużywa się i pęka, kontrolowana erozja spoiwa metalowego zawierającego diament odsłania nowe ostre diamentowe punkty. Ten cykl erozji i odsłonięcia trwa do momentu zniknięcia całej części diamentu i spoiwa metalowego segmentu. Po zużyciu części tnącej ostrze nie będzie już szlifować, informując operatora, że nadszedł czas na nowe ostrze.

Co to jest diamentowe ostrze?

Tarcza diamentowa metalografie pik składa się z rdzenia lub korpusu wykonanego ze stali o wysokiej precyzji z mieszanką proszku metalowego, segmentów diamentowych i spoiwa żywicznego, które utrzymuje to wszystko razem. Rozmiary, a tym samym twardość diamentów są zaprojektowane z różnymi stężeniami, w zależności od rodzaju ostrza, czyli innymi słowy, w zależności od materiału, który będzie ciąć. Jako profesjonalni producenci tarcz diamentowych, w SIMA wykańczamy produkt, poddając go specyficznemu procesowi termicznemu, który czyni go wysoce odpornym i trwałym. Jeśli chcesz dowiedzieć się wszystkiego o głównych zastosowaniach brzeszczotów diamentowych i do czego służy diamentowa tarcza tnąca, czytaj dalej.

Do czego służą tarcze diamentowe?

W celu wyprodukowania profesjonalnej jakości diamentowej tarczy tnącej nasi eksperci dodają kilka cząstek różnych proszków metali, takich jak żelazo, cynk, kobalt i wolfram, do rdzenia ze stali o wysokiej precyzji, a następnie wykańczamy produkt z profesjonalną żywicą tworzącą spoinę. Ale pamiętaj, że nawet jeśli jest to ostrze, tak naprawdę nie tnie, ale szlifuje. Jak wyjaśniono powyżej, cząsteczki diamentu rysują każdy materiał, aż przenikną przez niego, co oznacza, że nie potrzebuje ostrych zębów, które mogą być niebezpieczne dla użytkownika, ale nadal doskonale radzi sobie z twardymi materiałami.

Tarcze diamentowe to inwestycja. Nie są najtańszą opcją na rynku, ale ich duża wytrzymałość, precyzja podczas cięcia i trwałość sprawiają, że są godne polecenia. Diamenty są najtwardszymi minerałami, co oznacza, że będą ciąć i szlifować każdy inny materiał bez rozrywania. Teraz już wiesz, do czego służą tarcze diamentowe, a jak widzisz, tarcze diamentowe do pił tarczowych są niezbędnym wyposażeniem majsterkowiczów i profesjonalistów z branży budowlanej.