przecinarka do metalu

Jak tnie przecinarka do metalu? 

Ogólnie rzecz biorąc, im węższe ostrze, tym ciaśniejsze łuki można ciąć. Podobnie jak w przypadku większości pił, do cięcia metalu najlepiej nadają się tarcze z mniejszymi zębami. Jeśli chcesz ciąć drewno, użyjesz ostrza z większymi i mniejszymi zębami. Większość brzeszczotów do pił taśmowych ma szerokość od 1/8 do 1/2 cala. Ale można znaleźć większe ostrza do większych pił taśmowych. Sposób, w jaki zamierzasz używać piły, określi konfigurację, kształt i rozstaw zębów. Przyjrzyjmy się teraz najczęstszym układom zębów.

Wzory zębów

  • Ostrza awexim.pl z zębami hakowymi: Zęby tych ostrzy są rozmieszczone bliżej niż inne. Używałbyś tego typu ostrza, gdybyś chciał ciąć twarde drewno, tworzywa sztuczne i twarde metale nieżelazne.
  • Pomiń ostrza z zębami: Zęby na tych ostrzach są szeroko rozstawione. Nadają się do cięcia miękkich materiałów, takich jak aluminium.
  • Brzeszczoty z zębami falistymi i rozwartymi: Te ostrza są najczęściej używane do cięcia metali żelaznych. Brzeszczoty faliste przeznaczone są do poziomych pił taśmowych.
  • Bezzębne ostrza: użyjesz tego typu ostrza, jeśli chcesz ciąć bardziej delikatne kawałki. Świetnie radzą sobie z ceramiką i tworzywami sztucznymi. I dają bardzo gładkie cięcie.

Jak już mówiliśmy, piły taśmowe są bardzo wszechstronne. Z łatwością poradzą sobie z skomplikowanymi cięciami. Możesz ich również użyć do zmniejszenia większych kawałków drewna. Oto niektóre z najczęstszych zastosowań pił taśmowych.

Obróbka drewna

Obróbka drewna jest najczęstszym zastosowaniem pił taśmowych. Za pomocą tej maszyny możesz zrobić niesamowite rzeczy z drewnem. Piły taśmowe zwykle dostarczane są z kątownikiem, prowadnicami i stołem. Te rzeczy pozwolą ci wykonywać cięcia poprzeczne, proste, ukośne i szeroką gamę cięć odręcznych. Piły taśmowe umożliwiają wykorzystanie drewna na wiele różnych sposobów. Po pierwsze, jeśli masz duży kawałek drewna, najpierw użyjesz piły taśmowej, aby pociąć go na łatwiejsze w obsłudze kawałki. Następnie ponownie użyjesz piły, aby uzyskać dokładnie taki rozmiar, jaki chcesz. Stamtąd możesz użyć maszyny do wykonywania zakrzywionych cięć.

Kiedy po raz pierwszy wynaleziono piłę taśmową, miała ona służyć do rozrywania tarcicy. Ludzie nadal go używają z tego powodu. Zgrywanie oznacza cięcie dużych kawałków drewna wzdłuż włókien. Kiedy rozrywasz drewno, tniesz spory, nieobrabialny kawałek tarcicy na mniejsze, bardziej funkcjonalne kawałki. Wydajność cięcia i duży rozmiar stołu piły taśmowej ułatwiają układanie różnych elementów w rzędzie.