Tarcze tnące diamentowe – co można nimi ciąć?
Potwierdzam, możesz ciąć płytki piłą tarczową. Ale jak? Łatwość: potrzebujesz tylko odpowiedniego ostrza, a proces cięcia płytek jest dość łatwy, ale potrzebujesz wysokiej jakości tarczy diamentowej specjalnie zaprojektowanej do płytek. Możesz skontaktować się z naszym personelem, aby uzyskać odpowiedni lub znaleźć informacje na etykiecie.
Tarcza diamentowa a płytki
Stołowa piła tarczowa do płytek lub piła do muru byłaby idealna do cięcia płytek, ale może to zrobić również piła tarczowa. Kluczowe znaczenie ma przestrzeganie standardowych zasad bezpieczeństwa, aby kontynuować, a następnie umieść płytkę na stole pilarki tarczowej, tak aby ostrze podążało za śladem cięcia i włącz pilarkę. Podczas cięcia ostrze powinno być zakryte strumieniem wody; jeśli tak nie jest, wyłącz urządzenie i dowiedz się, na czym polega problem. Pamiętaj, że cięcie płytek nie wymaga wywierania zbyt dużego nacisku na ostrze. Wystarczy kontrolować ostrze podczas cięcia, podczas gdy piła ustala wytyczne.
Pierwszą rzeczą, którą musisz zdobyć, jest piła tarczowa do płytek, która jest tym samym typem tarczy diamentowej, której używałbyś w piłach do muru i piłach do płytek na mokro. Kluczowe jest dobranie odpowiedniej średnicy brzeszczotu do swojej piły, dlatego ponownie sprawdź informacje na etykiecie lub poproś o pomoc, nasi eksperci chętnie Ci pomogą.
Co więc może ciąć tarcza diamentowa? Oto kilka przykładów
- Beton i żelbet
- Granit, łupek i inne kamienie naturalne
- Cegły
- Rzeźby
- Szkło
- Płytki i kostki brukowe wykonane z dowolnego z poprzednich materiałów
Drugim czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, że piły tarczowe zwykle nie liczą się z systemem chłodzenia wodą, co sprawia, że proces jest nieco skomplikowany. Jeśli nie możesz ciąć na mokro, cięcie na sucho jest opcją, ale absolutnie konieczne jest posiadanie tarczy przeznaczonej do cięcia na sucho. I pamiętaj, że miejsce pracy nie powinno znajdować się w pomieszczeniu lub przynajmniej powinno być dobrze wentylowane. Zawsze noś sprzęt ochronny, taki jak maska oddechowa i okulary, aby chronić się przed chmurą pyłu, którą zwykle tworzy cięcie na sucho.
Cięcie jest jednym z podstawowych procesów technologicznych wytwarzania wyrobów. W zależności od wymagań technologicznych i przeznaczenia kształtowanego elementu, cięcie może być pierwszą operacją poprzedzającą dalszą obróbkę lub pierwszą i ostatnią, a więc może stanowić tzw. cięcie wykańczające.