Matryca do peleciarki

Matryca do peleciarki – skuteczne przekształcanie surowców

Maszyna do peletu drzewnego, znana również jako prasa do peletu drzewnego, młyn do peletu drzewnego, jest popularna na świecie. Wraz z rozwojem energii z biomasy istnieje kilka różnych technologii produkcji służących do przekształcania biomasy w ciepło i energię elektryczną. Maszyna do peletu drzewnego jest typową maszyną do tego celu. Maszyna do peletu drzewnego zamienia surowce w wysokowydajne paliwo z biomasy. Co więcej, przekształcenie surowca w formy o większej gęstości energetycznej ułatwia transport, przechowywanie i wykorzystanie w pozostałej części łańcucha wartości.

Młynek do pelletu 

Jak sugeruje nazwa, domowy pellet drzewny nadaje się do użytku domowego. Ze względu na zalety domowego pelletu, ludzie mogą samodzielnie wytwarzać pellet drzewny w domu za pomocą małego pelletu. A te pelety drzewne można wykorzystać jako paliwo do ogrzewania domu, grilla lub kominka.

Do wyboru są cztery typy silników do domowej maszyny peletowej, w tym silnik elektryczny, silnik wysokoprężny, przystawka odbioru mocy i silnik benzynowy. Klienci mogą zamówić odpowiedni typ zgodnie z Twoimi wymaganiami. Jeśli nie masz pewności, jak wybrać domowy młynek do pelletu, zapewniamy bezpłatny przewodnik dla każdego klienta. Możesz też skontaktować się z nami bezpośrednio lub wysłać do nas zapytanie.

  • Jak działa domowy pellet drzewny? Jako próbkę weź elektryczny młynek do peletów.
  • Najpierw musisz włączyć pellet.
  • Następnie należy włożyć surowce do peletu drzewnego.
  • I wtedy zaczyna działać peleciarka.
  • Kiedy włożysz surowce do pomieszczenia roboczego, wszystkie te materiały z biomasy rozłożą się na kamieniu młyńskim. Wrzeciono napędza dysk, aby się obracać. Rolka dociskowa nieprzerwanie toczy się po surowcach i wciska materiał w otwór matrycy. Surowce poddawane są procesowi formowania i utrwalania w otworze matrycy po pewnym czasie wytłaczany w stanie cylindrycznym. Następnie krajalnica odetnie uformowane granulki. Cały materiał zostanie uformowany w granulki po zmieleniu. A te pellety nie potrzebują wody ani kleju do formowania. Tak wygląda procedura domowego pelletu.

Maszyna do peletowania drewna jest rodzajem maszyny do peletowania do przetwarzania surowców, takich jak trociny, drewno, łupiny orzeszków ziemnych, słoma, liście i tak dalej. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje granulatorów. A typowymi dwoma typami są granulatory z płaską matrycą i granulatory z pierścieniami. Młyn do peletu drzewnego może przetwarzać wiele surowców, niezależnie od wielkości, czy nie, a rozmiar peletu można również dostosować za pomocą młyna młotkowego. Jak działa maszyna do peletu drzewnego? Jest to proces wytwarzania pelletu drzewnego z domowej pelletowni i kompletnej pelletowni.