Międzynarodowy przewoźnik towarów

Oczekuje się, że światowy przemysł transportu drogowego wzrośnie o ponad 15% od teraz do 2024 r. Częściowo wynika to ze wzrostu liczby pasażerów podróżujących transportem drogowym. Branża przewoźników międzynarodowych ma ogromny potencjał wzrostu i ekspansji, ale stoi przed wieloma wyzwaniami, takimi jak wojny taryfowe, rosnąca konkurencja ze strony tanich przewoźników, zaostrzone przepisy bezpieczeństwa i potrzeba nowych technologii w celu poprawy wydajności.

Wyzwania dla przewoźników międzynarodowych

Dużym wyzwaniem dla branży jest to, że wielu jej klientów znajduje się poza Europą. Na temat przewożenia międzynarodowego można także poczytać na https://euro24.co/przewoznik-miedzynarodowy/. Dlatego nie ma bezpośrednich lotów z Europy Środkowej do Azji czy Afryki. W rezultacie większość międzynarodowych przewoźników korzysta z hubów, aby łączyć swoich klientów z miejscami docelowymi po drugiej stronie globu. Ponadto, chociaż krajowe trasy lotnicze szybko rosną od 1990 r., nadal odpowiadają za mniej niż połowę całkowitego ruchu pasażerskiego na wszystkich trasach na całym świecie. Głównymi tego przyczynami są: po pierwsze, wysokie koszty podróży na duże odległości.

Organizacje skupiające przewoźników międzynarodowych

International Road Transport Association (IRTA) to międzynarodowa organizacja działająca na rzecz poprawy jakości usług i produktów transportu drogowego. Zajmuje się również bezpieczeństwem, ochroną, środowiskiem i zrównoważonym rozwojem. Stowarzyszenie działa w krajach rozwijających się i oferuje swoim członkom szeroki zakres pomocy technicznej. Organizacja od 1996 roku zajmuje się opracowywaniem nowych norm technicznych dla transportu drogowego.
W przeszłości międzynarodowe firmy transportu drogowego były uzależnione głównie od lokalnych przewoźników w zakresie swoich potrzeb transportowych.

Rozwój transportu międzynarodowego i przewoźników

Jednak wraz z rozwojem transportu lotniczego nastąpiła zmiana na rynku. Zapotrzebowanie na międzynarodowy transport drogowy rośnie i to w szybszym tempie niż na krajowy transport drogowy. Oczekuje się, że popyt na międzynarodowych przewoźników będzie rósł w CAGR na poziomie 7% w ciągu najbliższych pięciu lat (TATA Consultancy Services, 2017). Popyt ten napędza kilka czynników: Rosnąca populacja w krajach rozwijających się. Rosnąca liczba ludności w krajach rozwiniętych.  Wzrost tempa wzrostu gospodarczego (TATA Consultancy Services, 2017).

International Road Transport Association (IRTA) to międzynarodowa organizacja utworzona w 1884 roku w celu promowania rozwoju transportu drogowego.