Światowy transport i międzynarodowi przewoźnicy

Międzynarodowy przewoźnik jest jednym z najważniejszych graczy w światowej branży transportu drogowego. Odpowiada za transport towarów z jednego kraju do drugiego. Międzynarodowi przewoźnicy poszerzają swoją działalność i poszukują nowych rynków zbytu. Światowy rynek transportu drogowego rośnie z roku na rok, a do 2023 roku spodziewany jest wzrost na poziomie 6%.

Wzrost znaczenia transportu międzynarodowego

Wzrost ten można przypisać temu, że jest więcej krajów, w których realizowany jest transport drogowy niż kiedykolwiek wcześniej. Istnieje 16 krajów z populacją większą niż 100 milionów ludzi, które odpowiadają za około 90% całkowitego natężenia ruchu, a kraje te będą nadal rosły. Rosnąca liczba samochodów na drogach spowodowała ogromny wzrost natężenia ruchu i poziomu zanieczyszczeń na całym świecie. Aby poradzić sobie z tymi problemami, rządy zaczęły intensywnie inwestować w projekty infrastrukturalne, takie jak autostrady, lotniska, linie kolejowe itp.

Najwięksi przewoźnicy międzynarodowi

Największy na świecie producent samochodów General Motors (GM) w ostatnim czasie. Międzynarodowy transport drogowy przewoźnika to specyficzny rodzaj transportu drogowego, który obejmuje podróże międzynarodowe. International Road Transport Association (IRTA) jest światowym stowarzyszeniem handlowym dla branży międzynarodowego transportu drogowego. Zajmuje się kwestiami takimi jak bezpieczeństwo, ochrona, zarządzanie, logistyka i technologia, aby zapewnić, że wszystkie kraje mogą wypełnić swoje międzynarodowe zobowiązania i przepisy dotyczące drogowego transportu towarów.
International Truck Rental Car Association (ITRCA) to organizacja zrzeszająca operatorów samochodów ciężarowych na całym świecie.

Co przewożą przewoźnicy międzynarodowi?

Promuje bezpieczne i wydajne usługi wynajmu samochodów ciężarowych dla osób podróżujących służbowo i innych użytkowników samochodów ciężarowych. ITRCA została założona w maju 1959 roku w Stuttgarcie w Niemczech przez dr Günthera Häringera w celu promowania interesów swoich członków i ich działalności poprzez normy techniczne, działania w zakresie opracowywania norm oraz współpracę z innymi organizacjami, takimi jak IATA lub FIPIC/FIPECI/IFAC.
Branża międzynarodowego transportu drogowego (IR) jest jedną z najbardziej dynamicznych i najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu na świecie. Firma transportuje towar z miejsca A do miejsca B w bardzo krótkim ściśle określonym czasie.