Restauracje i żywność

Bacalhau à Brasileira

To dorsz po brazylijsku, który jest bardzo popularnym daniem w Brazylii. Jest zrobiony z gotowanego i smażonego dorsza w pikantnym sosie pomidorowym. Danie tradycyjnie podaje się z ryżem, fasolą i surówką. Jest to styl kuchni brazylijskiej, który zazwyczaj składa się z ryb, skorupiaków i warzyw gotowanych w pikantnym sosie pomidorowym. Dorsz to jeden z rodzajów ryb powszechnie stosowanych w tym stylu gotowania. Zwykle jest przygotowywany przy użyciu trzech różnych rodzajów sosów: czerwonego, zielonego i żółtego.

Gdzie popularne jest Bacalhau à Brasileira ?

Dorsz po brazylijsku jest bardzo popularny w Brazylii i pojawia się w wielu kuchniach międzynarodowych. W Brazylii można go znaleźć w menu wielu restauracji, a nawet sieci fast food. To danie zazwyczaj składa się z cienkiej warstwy węgli umieszczonych na złożu brykietów z węgla drzewnego w otwartym dole lub grillu ustawionym do gotowania na bezpośrednim ogniu. Mięso jest następnie przykrywane namoczonymi wiórami drzewnymi lub trocinami, aby dodać smaku procesowi grillowania. Dorsz w stylu brazylijskim to rodzaj kuchni brazylijskiej, która także jest popularna w Stanach Zjednoczonych. Danie składa się z różnych składników, takich jak kurczak, krewetki i warzywa. Danie ma wiele odmian w zależności od regionu, w którym jest podawane. Na przykład niektórzy mogą dodać ser do potrawy, a inni nie. Można podawać również z ryżem lub puree ziemniaczanym. Bacalhau można znaleźć w wielu restauracjach w całym kraju. Często podaje się go z ryżem, fasolą i sałatką. Danie zostało sprowadzone do Brazylii z Portugalii w okresie kolonialnym w historii kraju. Bacalhau a Brasileira jest popularny także we Francji. Danie zostało pierwotnie przyrządzone przez portugalskich imigrantów, którzy przybyli do Brazylii w XIX wieku.

Bolinhos de Bacalhau

Placki z dorsza to popularny produkt spożywczy w Stanach Zjednoczonych. Są to smażone kulki ciasta, które można maczać w różnych sosach i polewach. Placki z dorsza są robione z mąki, soli, mleka, jajek i wody. Można je również zrobić z mąki kukurydzianej lub z płatkami ziemniaczanymi. Ciasto jest następnie formowane w małe kulki, a następnie smażone w głębokim tłuszczu na oleju lub gotowane na patelni, aż urosną i staną się złocistobrązowe. Placki z dorsza to rodzaj ryby smażonej w głębokim tłuszczu w cieście, a następnie podawany z różnymi sosami. Placki z dorsza są zazwyczaj przygotowywane z filetów z dorsza, które były panierowane, smażone w głębokim tłuszczu i podawane z różnymi sosami. Mogą być podawane jako przystawki lub dania główne. Ciasto można zrobić z mąki pszennej, kukurydzianej lub bułki tartej.