Basen ogrodowy

Z czego można wykonać basen ogrodowy całoroczny?

W przeciwieństwie do konwencjonalnych basenów, naturalne baseny mogą wykorzystywać żwir i kamień (często z okolicy) do wykończenia basenu. Konkretne kolory i materiały można dobrać tak, aby pasowały do naturalnego krajobrazu tego obszaru, sprawiając wrażenie, jakby zostały wyjęte z krajobrazu i tam przez cały czas. Dobra firma zajmująca się projektowaniem ogrodów będzie w stanie Ci pomóc

Idealny do aquaterapii

Baseny zapewniają również doskonałe warunki do aquaterapii. Chociaż zawsze możesz skorzystać z sesji terapeutycznych na basenie społecznościowym lub w lokalnej siłowni, nic nie dorówna Twojej osobistej przestrzeni wodnej. Terapia wodna zazwyczaj obejmuje ciężarki wodne i okłady na ciało z obciążeniem i stanowi kolejną świetną opcję dla osób z chorobami kości lub mięśni.

Ponieważ pływanie jest ćwiczeniem o niewielkim wpływie, możesz zrobić wszystko, od kilku okrążeń stylem klasycznym po wysokoenergetyczne 500-metrowe czołganie się stylem dowolnym — a wszystko to przy minimalnym obciążeniu ciała. Oznacza to, że podczas sesji treningowych możesz trenować znacznie ciężej bez ryzyka kontuzji. Luksus, którego równie wymagający bieg nie byłby w stanie zapewnić.

Buduje siłę i wytrzymałość

Możesz nie myśleć o wspólnym pływaniu i kulturystyce tak często. Ale prawda jest taka, że ​​pływanie jest jednym z NAJLEPSZYCH sposobów budowania siły i wytrzymałości mięśni. Tak, jeden z najlepszych sposobów. A oto dlaczego:

Pływanie zapewnia trening całego ciała, który jest ukierunkowany zarówno na mięśnie podstawowe, jak i drugorzędne. Tak więc, włączając tylko kilka różnych ruchów podczas pływania, pracujesz nad większą liczbą grup mięśniowych niż podczas przeciętnej sesji podnoszenia ciężarów na siłowni.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie musisz. Utrzymanie basenu otwartego przez cały rok jest więcej niż wykonalne (a nawet niedrogie). Jeśli mieszkasz na południowym lub zachodnim wybrzeżu, pompa ciepła do basenu może zapewnić całe ciepło potrzebne do komfortowego pływania. A nawet jeśli mieszkasz w chłodniejszym klimacie, posiadanie basenowej pompy ciepła może wydłużyć sezon basenowy nawet o 6 miesięcy. Wszystko zależy od Twojego podejścia. Pomyśl o długoterminowych korzyściach, które zaoferujesz całej swojej rodzinie. Całoroczny basen jest odpowiedzią na wiele potrzeb małych i dorosłych użytkowników.