żłobek Centrum Kraków

Dzienna opieka nad Twoim maluchem – żłobek Centrum Kraków

Dzienna opieka rodzinna, czasami nazywana domową lub domową, jest podobna do żłobka, z tą różnicą, że odbywa się poza domem prywatnym z opiekunem lub dwoma w zależności od liczby dzieci i miejsca. Niania może zaoferować opiekę indywidualną i zbudować długoterminową relację z Twoim dzieckiem. Nianie zazwyczaj chcą pozostać z rodziną, którą lubią przez wiele lat, zaczynając od opieki nad noworodkiem, a następnie opiekując się dzieckiem w miarę starzenia się, a także kolejnym rodzeństwem.

Plusy i minusy opieki nad dziećmi

Ciepłe, domowe środowisko w TereFereKrakow.pl z mniejszą grupą dzieci powoduje mniejszy stosunek liczby dzieci do nauczycieli, a także możliwość mieszania grup wiekowych, co oznacza, że rodzeństwo najprawdopodobniej pozostanie razem. Niektóre żłobki w domu są również bardziej elastyczne pod względem harmonogramów.

Ponieważ nadzór jest mniejszy, zaufanie ma kluczowe znaczenie – i chociaż nie zawsze tak jest, opiekunowie mogą nie być zobowiązani do spełnienia tylu wymagań edukacyjnych, co osoby w placówce opieki dziennej. W przypadku indywidualnego opiekuna jesteś zależny od jednej osoby. Jeśli twoja niania zachoruje na brzuch lub przebije oponę, będziesz musiał zorganizować opiekę zastępczą. Twoja niania będzie również musiała wziąć wolne przez cały rok na wakacje i obowiązki rodzinne, w związku z czym będziesz musiała również zorganizować opiekę zastępczą, jeśli nie skoordynujesz czasu wolnego z czasem wakacji.

Przedszkole ustanawia rozwój społeczny i emocjonalny

Przedszkole to o wiele bardziej rozwijanie umiejętności społeczno-emocjonalnych niż rozwijanie umiejętności akademickich. Te umiejętności społeczno-emocjonalne obejmują uczenie się dzielenia się i zmieniania, okazywania empatii kolegom z klasy i samoregulacji własnych silnych emocji. Bez takich umiejętności dzieciom będzie trudno w późniejszych latach przejść do osiągnięć akademickich.

Przedszkole zapewnia bezpieczne, ale wymagające środowisko, w którym dzieci mogą nauczyć się, jak radzić sobie z utratą zabawki na rzecz innego dziecka podczas zabawy lub siedzieć cicho i słuchać opowiadania bez przerywania. Te doświadczenia pomagają im odkrywać różne uczucia i tworzą podstawę do samoregulacji.

Środowiska przedszkolne zapewniają dzieciom to, czego potrzebują, aby robić postępy w tych ważnych zmianach fizycznych, w tym dużo czasu spędzanego na świeżym powietrzu. Przedszkole pomaga dzieciom nawiązywać połączenia umysł-ciało, które nie tylko rozwijają te umiejętności, ale także zwiększają ich pewność siebie, ponieważ dzieci czują się sprawne fizycznie i samowystarczalne w swoim ciele.