Podcięcie wędzidełka

W jaki sposób wykonuje się podcięcie wędzidełka?

Chirurdzy wykonują operacje wiązania języka i wiązania warg u niemowląt, dzieci i nastolatków z całej metropleksu za pomocą specjalistycznego, najnowocześniejszego lasera do tkanek miękkich, który usuwa tkankę jamy ustnej z bardzo minimalnym krwawieniem i dyskomfortem. Wędzidełko jest zasadniczo odparowywane przez silnie skupiony laser, a nie cięte skalpelem. Laser do tkanek miękkich sprawia, że proces gojenia po wędzidełku jest szybszy i mniej skomplikowany, dzięki czemu jest szczególnie idealny dla niemowląt i małych dzieci.

Korzyści frenektomii

Frenektomia to zabieg doustny, podczas którego wędzidełko w jamie ustnej jest zmieniane lub usuwane za pomocą lasera. Wędzidełko to połączenie między dwiema tkankami miękkimi w jamie ustnej, w tym policzkami, wargami i dziąsłami. Dwa rodzaje wędzidełek znane są jako wędzidełko wargowe i wędzidełko językowe.

Korzyści frenektomii wargowej

Wędzidełko wargowe to tkanka łącząca tkankę dziąsła między dwoma przednimi zębami z górną wargą. Jeśli to wędzidełko znajduje się zbyt nisko na tkance dziąsła, może wystąpić luka między dwoma przednimi zębami. Może również powodować recesję dziąseł poprzez podniesienie dziąseł z kości szczęki.

Korzyści z wędzidełka wargowego obejmują:

  • Poprawia funkcję zgryzu
  • Pomaga zmniejszyć ból i dyskomfort
  • Promuje pewność siebie u dzieci i nastolatków poprzez eliminację luk w uśmiechu

Korzyści frenektomii językowej

Wędzidełko językowe to tkanka łącząca spód języka z dnem jamy ustnej. Jeśli wędzidełko językowe znajduje się zbyt daleko z przodu języka, może ograniczać ruchy języka. Nieleczona może ograniczyć zdolność dziecka do prawidłowego jedzenia i mówienia. Frenektomia uwalnia pasmo tkanki łącznej, zmniejszając ryzyko przerw, recesji dziąseł i innych problemów zdrowotnych jamy ustnej.

Korzyści z językowej frenektomii obejmują:

  • Poprawia apetyt i odżywianie u niemowląt i dzieci
  • Poprawia funkcję mowy

Wędzidełko językowe, znane również jako „przywiązane do języka”, może również utrudniać niemowlęciu zdolność przystawiania do piersi podczas karmienia piersią lub jedzenia z butelki. Celem frenektomii z usunięciem tkanki jest skorygowanie niechcianych tkanek, które powodują dysfunkcję wędzidełka. Zazwyczaj nacięcie wędzidełka sugeruje niewielką redukcję wędzidełka, które jest zbyt krótkie lub zbyt ciasne. Frenektomia językowa usunęłaby tkankę spod języka, co jest prostym zabiegiem.