przedszkole brytyjskie Warszawa

Przedszkole brytyjskie Warszawa – małe dzieci mają więcej czasu na naukę

Dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym wciąż nie mają tak wielu obowiązków i nie otrzymują ogromnej ilości informacji, co pozostawia w ich mózgach więcej miejsca na naukę języków obcych. Jednym z najlepszych wskaźników tego, czy dziecko będzie w stanie płynnie mówić w drugim języku, jest czas, w którym zaczęło się go uczyć. Dzieci, które w późniejszym wieku zaczęły uczyć się języka obcego, często bez trudu opanują jego zasady gramatyczne, ale zawsze będą się różnić od dzieci, które zaczęły uczyć się go w młodym wieku w jednej rzeczy – wymowie.

Wsparcie rodziców

Dzieci, które w naturalny sposób przyswajają drugi język we wczesnym wieku, często mają znacznie lepszą wymowę i wyczucie języka niż ich koledzy, którzy później zaczęli uczyć się tego samego języka. Język po prostu staje się częścią ich naturalnego środowiska, w wyniku czego w późniejszym życiu znacznie lepiej się nim posługują. Wiele dzieci nauczyło się języka w bardzo młodym wieku po prostu oglądając kreskówki, opanowując zasady gramatyczne później, kiedy miały już rozwinięte poczucie tego języka.

Niezależnie więc od tego, czy Twoje dziecko jest w przedszkolu czy szkole podstawowej, od czasu do czasu musisz z nim pracować w wolnym czasie, aby pomóc mu opanować język obcy i mówić nim płynnie. Istnieje wiele ciekawych i edukacyjnych sposobów, które pomogą Ci to osiągnąć, bawiąc się z dzieckiem i robiąc coś pożytecznego.

Uczcie się wspólnie

Aby pomóc dziecku rozwiązywać problemy matematyczne, musisz umieć arytmetykę. Jeśli chcesz nauczyć je czytać i pisać, sam musisz umieć czytać. A co z językami obcymi, czy trzeba znać język, żeby pomóc dziecku go przyswoić? Jeśli opanowałeś już podstawy języka obcego, którego uczy się Twoje dziecko, z pewnością dużo łatwiej będzie mu pomóc, ucząc się razem z nim.

Skorzystaj z okazji, aby wspólnie z dzieckiem opanować podstawy języka obcego. Nie wstydź się i nie powstrzymuj: Twoim celem jest przede wszystkim pomoc dziecku i wiesz, że jesteś gotowa zrobić dla niego wszystko. Dodatkowo jest to również okazja dla Ciebie do nauczenia się podstaw języka obcego, więc skorzystaj z niej. Pomyśl o tym jako o świetnej okazji do spędzenia czasu z dzieckiem, robiąc coś pożytecznego i konstruktywnego. Dzieci uczą się poprzez obserwację i modele, czyli naśladują przykłady ze swojego otoczenia. W ten sposób nauczysz swoje dziecko znacznie więcej niż tylko znajomości języka – zaszczepisz w nim pozytywne nastawienie do nauki.