sklepy internetowe poznań

Sklepy internetowe w Poznaniu – czym jest Wikipedia?

Wikipedia to bezpłatna encyklopedia internetowa, tworzona i redagowana przez wolontariuszy z całego świata, dostępna dla każdego w prawie każdym języku.

 Sklepy internetowe w Poznaniu – od kiedy istnieje Wikipedia?

Wikipedia istnieje od 2001 roku, ale dopiero w 2003 roku strona zaczęła zyskiwać na popularności. Wikipedia jest obecnie jedną z najczęściej odwiedzanych stron internetowych z ponad 20 miliardami odsłon rocznie. Witryna jest tak popularna, że zrodziła wielu naśladowców, takich jak Wikia, WikiHow, WikiBoa i WikiTube. Więcej znjadziesz na: https://greenview.org.pl. Wikipedia to darmowa encyklopedia internetowa, którą każdy może edytować. Opiera się na zasadzie, że wiedza powinna być bezpłatna, ponieważ jest to projekt kierowany przez społeczność. Fundacja Wikimedia, organizacja non-profit stojąca za Wikipedią, stara się poprawić dokładność i niezawodność Wikipedii, zbierając dane od jej użytkowników i innych źródeł. Wikipedia to bezpłatna, internetowa, wielojęzyczna encyklopedia typu open source, którą każdy może edytować. Została założona 15 stycznia 2001 roku przez Jimmy’ego Walesa i Larry’ego Sangera. Wikipedia jest największym i najbardziej popularnym źródłem informacji ogólnych na świecie. Wikipedia jest jedną z dziesięciu najlepszych stron internetowych według rankingu Alexa. Zajmuje pierwsze miejsce na świecie według PodobneWeb od czerwca 2018 r.

 Sklepy internetowe w Poznaniu – dostęp do czego zapewnia Wikipedia?

Wikipedia zapewnia również dostęp do swoich treści za pośrednictwem aplikacji mobilnych na urządzenia z systemem Android i iOS. Wikipedia to strona internetowa zawierająca artykuły, filmy i inne źródła informacji na dany temat. Jest uważana za jedną z najbardziej niezawodnych stron internetowych na świecie. Głównym celem Wikipedii jest dostarczanie informacji na tematy i osoby. Zapewnia również bezpłatne zasoby edukacyjne dla studentów, nauczycieli i bibliotek. Serwis ma ponad 300 milionów zarejestrowanych użytkowników z całego świata. Wikipedia to największa na świecie encyklopedia, która istnieje od 2001 roku. Jest to projekt online, który każdy może edytować. Witryna ma wiele zastosowań, w tym jako źródło informacji do zadań szkolnych, artykułów naukowych i nie tylko. Wikipedia oferuje również pewne unikalne funkcje, których nie ma na innych stronach. Na przykład artykuły mają transkrypcje, które są generowane automatycznie z nagrań dźwiękowych na stronie Wikipedii – więc nie musisz się martwić, czy wymawiasz słowa poprawnie, czy nie!