Zwalczanie pluskiew

Zwalczanie pluskiew – Warszawa: Co skutecznie usuwa insekty?

Pluskwy są bardzo trudne do pozbycia się. Jeśli masz pluskwy, zdecydowanie zalecamy zatrudnienie licencjonowanego profesjonalnego operatora zwalczania szkodników. Jeśli jesteś najemcą i masz pluskwy, powinieneś natychmiast powiedzieć o tym właścicielowi. Lokatorzy, którzy mają problemy z pluskwami, powinni porozmawiać z urzędnikiem ds. zdrowia publicznego w celu uzyskania pomocy w walce z inwazją. 

Jak przygotować mieszkanie do zabiegów zwalczających insekty?

Jeśli mieszkasz w budynku wielorodzinnym, a zarząd budynku poprosił Cię o przygotowanie mieszkania na zwalczanie pluskiew, zwykle obejmuje to opróżnienie magazynu meble, aby ułatwić kontrolę, uporządkowanie rzeczy i umieszczenie ich w torbach, pranie wszystkich ubrań i pościeli oraz odsunięcie mebli od ścian. Operator ds. zwalczania szkodników zwykle udziela szczegółowych instrukcji dotyczących przygotowania się do inspekcji lub zabiegu. Dowiedz się, jak je zwalczać: https://www.foxzwalczanieszkodnikow.pl/oferta/dezynsekcja/pluskwa.

Profesjonalni operatorzy zwalczania szkodników mogą używać różnych narzędzi do zwalczania pluskiew. Należą do nich płynne spraye owadobójcze, spraye owadobójcze w aerozolu, pyły owadobójcze, ziemia okrzemkowa, śnieg pod ciśnieniem oraz obróbka parą i ciepłem.

Fizyczne metody kontroli

Dowiedz się więcej o pluskwach:

  • Czym one są?
  • Jak zapobiegać inwazji?
  • Jak mam się upewnić, że nie wrócą?
  • Jak ich uniknąć w podróży?
  • Gdzie mogę uzyskać więcej informacji?

Fizyczne metody zwalczania pluskiew obejmują czyszczenie parą, odkurzanie, ogrzewanie, zamrażanie, mycie i wyrzucanie przedmiotów. Czyszczenie parą należy wykonać przed odkurzaniem, ponieważ para wypłucze z ukrycia wszelkie pluskwy, które nie zostały zabite. Obróbkę cieplną należy pozostawić profesjonalistom. Zainfekowane (ale nienaruszone) materace, tapicerkę i pluszowe przedmioty, których nie można prać w gorącej wodzie z detergentem, należy czyścić parą. Pluskwy giną w temperaturze 50°C, a myjki parowe generalnie emitują parę o temperaturze co najmniej 100°C. 

Parowce suche lub nisko parujące są lepsze, ponieważ pozostawiają mniej wilgoci. Para zabije tylko pluskwy, do których dotrze, więc przesuwaj odkurzacz parowy powoli, aby zmaksymalizować głębokość. Unikaj nadmiaru wilgoci, która może prowadzić do pleśni. Czasami skuteczne jest umieszczanie małych przedmiotów w zamrażarce lub na zewnątrz. Jednak niskie temperatury muszą być utrzymywane przez dłuższy czas (4 dni stałego mrozu w temperaturze -19°C) i mogą nie zabić wszystkich pluskiew.